Paříž, MAN & krásní lidé

Paříž, MAN & krásní lidé

Na rozdíl od Berlína není Paříž tak přátelská, pokud se tváříte jako cizinec. Nikoho nezajímají vaše zážitky z Prahy/Berlína/odkudkoliv, smiřte se s tím. Začněte se rvát o své místo během odpolední špičky v metru, o poslední espresso a o čerstvý croissant. Minimálně 10x denně přeběhněte přechod na červenou, nadávejte na cyklisty a vypilujte své bonjour a merci.

MAN je pařížský veletrh, kde jsme strávili nejvíc času. Vybraná selekce značek oblečení a doplňků, které svojí kvalitou odpovídají nejlepšímu japonskému denimu, koženým batohům, kašmírovým svetrům a šedým crewneckům za 300 €. Jedno z mála míst, kde se pije nejdřív Möet a potom pivo. Místo, kde není žádná „relax zone“, protože všichni pracují a nikdo se nefláká. 

Během fashion weeku tu žije módou úplně každý. Lidé z oblečení šílí, obchody se předhánějí ve slevách, prázdné domy se mění v pop-up showroomy. A na veletrzích potkáváte lidi s příběhy o tom, jak vznikl "tenhle střih/barva/materiál", takže nezbývá než přikyvovat jejich argumentům o tom, proč se jejich věci stanou bestsellerem příští sezóny. To vše v pár dnech, takže naše rada je, dopředu se rozhodněte, co chcete při fashion weeku dělat. 

1. Nakupovat: je to paradox, že během fashion weeku je město zaplavené nápisy „soldes“, takže tenisky Raf Simons i trička Off-White najdete v 50% slevě.

2. Chodit na přehlídky: chce to znát správné lidi nebo mít hodně ostré lokty, a nebo kombinaci obojího.

3. Dělat byznys: to znamená oběhnout spoustu showroomů, pop-up showroomů, veletrhů, večírků, investovat čas do společných večeří a mít kapsy vycpané vizitkami.

PS: Krásní lidé jsou všude, nejen na veletrzích a přehlídkách. Zvykněte si na to co nejrychleji, protože když si uvědomíte, že je to standard, nebude si pak trapně fotit každou slečnu/kluka v outfitu Y-3 s baretem na hlavě. 

Další fotky z Paříže už brzy na Facebooku Alexmonhart.

Au Revoir!