Alexmonhart

Alexmonhart

Alexmonhart je v LAB 24 doma. A nemyslím jen batohy téhle značky, které se v LABu prodávají, ale taky Alex, která za svojí značkou stojí a krok za krokem ji buduje.

Kdo by nevěděl, Alexmonhart vyrábí prémiové streetwear doplňky. Většinu z nich poznáte podle ručního zpracování, kvalitní hovězí kůže, minimalistického designu a černé barvy. Aktuálně jsou v portfóliu 3 multifunkční batohy, hatback (klobouko-kšiltovka ve spolupráci se Sofyí Samarevou) a kožené cestovní doplňky jako pouzdro na doklady nebo fotopásek (pro změnu ve spolupráci s The Aesthet).

Za poslední půl rok vyšlo s Alex hned několik rozhovorů, a tak jsem se rozhodl, že se jí zeptám na věci, které ostatní nenapadnou, protože s ní prostě nestráví několik hodin denně.

Dan: V LABu nám hraje hudba jen díky tomu, že tu jsi ty. Takže co máš ve sluchátkách právě teď?

Alex: Haha, pořád ti něco nutím, co? Teď zrovna GoGo Penguin a Kendrika Lamara. Ale poslouchám několik hodin denně, takže toho stihnu objevit opravdu hodně.

D: Řekni mi 2 věci z tvého šatníků, které s sebou vezmeš vždycky, ať jedeš kamkoliv.

A: Černé slim Levisky a bomber Rag & Bone.

A rovnou doplň o 2 kusy, které máš na wishlistu.

A: Teď jsem si pořídila nové boty od Opening Ceremony, wishlist čeká, než ho znovu naplním.

D: Na konci června jedeme do Berlína. Na co z toho co nás čeká se těšíš nejvíc?

A: Strašně se těším na lidi na veletrhu. Baví mě, jak jsou všichni utahaný, ale nadšený. Celý je to hrozně emotivní. Těším se na všechno, co tam přijde. Mám husí kůži, jen na to pomyslím, fakt jo.

D: Nejoblíbenější jídlo z Phở u Letné?

A: Letn(á)í závitky, ne asi!

D: Jóga nebo běhaní?

A: Ideálně oboje, momentálně pomálu.

D: Netflix nebo kino?

A: Kino, ale je to svátek. Na rande do kina, to chceš. Pokud tedy není druhá možnost maraton How to make it in Amerika. Sakra, to bych nevěděla!

D: Instagram nebo Snapchat?

A: Instagram. Ale snapovat se učim, tak schválně koukněte na @alexmonhart.

D: Příští místo kam se chceš podívat?

A: Londýn nebo Amsterdam. Výstava, jídlo, concept stores a tak dokola, na kole, ha. Teď zrovna mi nejvíc chybí Kodaň a atmosféra tam.

Pokud nejste zrovna na cestě do LABu, na věci Alexmonhart můžete kouknout i online na webu alexmonhart.com.